Szukaj
  • Domingo

Trzy plansze niepublikowanego komiksu o Kościuszce


Oto 3 plansze z nieopublikowanego - i zapewne nigdy nie dokończonego - komiksu o Tadeuszu Kościuszce na konkurs oddziału Muzeum Narodowego we Wrocławiu w 2017 roku. Poprzez Wykop.pl udało mi się nawiązać kontakt z jednym z autorów i zdobyć błogosławieństwo dla publikacji na KosciuszkoReaktywacaj. Wiadomo, że autorami są dwaj bracia Kamil i Dawid Grząbkowiakowie.

Kamil na Wykopie napisał tak:

"Jakiś czas temu wziąłem z bratem udział w konkursie na komiks historyczny dotyczący życia Tadeusza Kościuszko. Ramie w ramie z bratem pracowaliśmy blisko 20 dni nad stworzeniem kilku plansz wartościowych grafik. Napisaliśmy też scenariusz bazujący na kilku pozycjach książkowych, przewidujący 50 stronicową publikację. Niestety nie udało nam się wygrać, nagrodę zdobył chyba jakiś zagraniczny twórca. Wg opinii organizatora konkursu zdecydowanie byliśmy na liście faworytów jednakże nas scenariusz prawdopodobnie nie spełniał oczekiwań Muzeum Wrocławskiego. Mój obejmuje okres w którym Kościuszko wyjechał do Ameryki walczyć w rewolucji, muzeum raczej oczekiwało doniosłej patriotycznej historii bohatera narodowego."

W czasie wymiany maili Kamil dodał tylko, że "Kościuszko jest postacią ponadczasową, poznając jego historie stałem się jego cichym fanem".

Zero zdziwienia ;)

27 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie