Szukaj
  • Domingo

Kościuszkowskie figurki. Zachwyt i obrzydzenie ;)


Oto wspaniałe zestaw Rosjan ☝ i Polaków 👇 odnalezione na figurkowym forum. Jak rozumiem autorem jest podpisujący się jako Leon Rosjanin. I jak by nie patrzeć Rosjanie w wersji pomalowanej wyglądają świetnie.

I nasi niestety bez farby.

Piękna figurka Kościuszki autorstwa Piersergio Alleviego, którą widzicie poniżej zainspirowała mnie do poszukiwań. Allevi stworzył mnóstwo wspaniałych figurek, choć chyba raczej małych rzeźb. Ma też profil na Facebooku. Z drugiej strony nie ukrywajmy - nie wszystko doskakuje do tej ekstraklasy. Poziom estetyczny jest… niejednowymiarowy ;) Od razu rzucę Wam w oczy przykładami tej niejednolitej estetyki i będziemy to mieli za sobą. 300 dolców i nawet niepodobny. Z kolei na swojskim Allegro można kupić sobie estetycznie kontrowersyjnego kosyniera z czasów PRL. A na tej archiwalnej aukcji i poniżej można zobaczyć część kolekcję, z której pochodzi.

Ten zestaw polskiej armii powstańczej można kupić u Hagena, w tym samego Naczelnika.


QRMiniatures poradzili sobie chyba trochę gorzej, ale poniższy polski pocztowy mnie się podoba.

Na koniec rosyjski żołnierz z czasów insurekcji od panów Stefano i Pasquale Cannone. Zdjęcie krąży po sieci bez źródła, tylko z podpisem Niestety nie mam pojęcia jak odnaleźć ich w internetach. Może mi wybaczą.123 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie